Top

Hakkımızda

Hakkımızda

Hakkımızda

Hicaz Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk A.Ş., bakanlığın 5300 sayılı tarım ürünleri ve lisanslı depoculuk kanunu ve bu kanun hükümleri doğrultusunda yürürlüğe konulmuş yönetmelikler ile işleyişi sağlanan, yüksek depolama kapasitesine sahip modern ve son teknoloji ile donatılmış silolardan oluşan bir lisanslı depoculuk tesisidir.

Silolarımızın ısı, su ve nem yalıtımlı, otomatik havalandırma ve ilaçlandırma gibi özellikleri sayesinde ürünleriniz her zaman en iyi koşullarda muhafaza edilebilmektedir. Hicaz Tarım Ürünleri LİDAŞ tesislerinde büyük emeklerle yetiştirdiğiniz ürünleriniz bizlere emanettir. Ürünlerinizi en iyi, en güvenli koşullarda ve ilk günkü kalitesini bozmadan korumakta ve önemsemekteyiz.

Misyonumuz

  • 5300 sayılı Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk Kanununun amaçları doğrultusunda ülkemiz genelinde ihtiyaç duyulan bölgelerde lisanslı depolar kurmak ve işletmek,
  • Lisanslı depolara konulacak tarım ürünleri için güven ve kaliteyi ön plana çıkaran bir depolama sistemi oluşturmak,
  • Bölgedeki tarım ürünlerine dayalı ticareti kolaylaştırmak,
  • Bölge üreticilerinin gelir seviyesini artırmak,
  • Bu ürünlerin piyasasında fiyat istikrarına katkı sağlamak ve kayıt dışılığı önlemektir.

Vizyonumuz

Şirketimizin gelecek hedefleri, halen faaliyetleri devam eden lisanslı depolarımızın kapasitelerini artırarak sektörün önderleri arasında yer almak ve böylece faaliyette bulunduğumuz bölge üretimine, bölgedeki ürün ticaretinin gelişmesine ve böylece ülkemiz tarım ve ekonomisine beklenen katkıyı sağlamaktır.

Şirketimizin Amacı

Dünyada yüz yılı aşkın bir süredir yaygın olan lisanslı depoculuk sisteminin ülkemizde de hububat ve yağlı tohumlar sektörlerinde faaliyete başlamasıyla birlikte şirketimizin amacı ülkemizdeki lisanslı depoculuk sektörüne öncülük etmek ve bu iş alanı ile ilgili sorunları çözmektir.